E bastisin për armë, policia i konfiskon edhe drogë

Viti – Në fshatin Skifteraj, të Vitisë me urdhër verbal të gjykatësit të procedurës paraprake nga gjykata, është bërë kontrolli i shtëpisë së të dyshuarit mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti posedon armë.

Gjatë bastisjes në dhomën e të dyshuarit është gjetur 0.3 gr. substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë. I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit lirohet në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS