DW: Komandantët e luftës u mposhtën bindshëm?

Pas mbylljes së vendvotimeve dhe publikimit të disa exit-polleve, për zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë na filluar të raportojnë edhe mediat ndërkombëtare.

Ka qenë Deutche Welle edicioni në gjuhën serbe që ka raportuar pas përmbylljes së procesit të votimit me një titull “ Zotërinjtë e Luftës” mposhten bindshëm, transmeton Gazeta Express.

Në këtë shkrim kanë cituar exit pollin e bërë nga Klan Kosova, i cili ka nxjerrë me rezultat të barabartë prej 30 për qind, PDK-në të tretën me 22.28 për qind, AAK-PSD 10.58 për qind, ndërkohë NISMA me 4. 41 për qind.

Megjithatë në këtë shkrim thuhet se këto rezultatet duhet të merren me rezervë.

DW thotë se kjo është hera e parë që qeveria e re do të mund të projektohet pa politikanët që kanë qenë pjesë e UÇK’së./GazetaExpress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).