Dua Lipa shkëlqen me performancën në Kanë, merr vëmendje me dukjen atraktive

Ylli shqiptar i muzikës ndërkombëtare po shkëlqen me secilën paraqitje dhe performancë teksa po vazhdon turneun “Future Nostalgia”.

Krahas kësaj, 26-vjeçarja mbetet aktive edhe në rrjetet sociale duke sjell imazhe të ndryshme për miliona fansa të saj.

Edhe në disa fotografi të reja krijuesja e hitit “New Rules” duke më në formë dhe më me stil se asnjëherë më parë gjatë performancës në festivalin e Spotify të mbajtur në Kanë të Francës.

Dua shihet e veshur në një fustan elegant me ngjyrë të gjelbër dhe të shkurtër i cili ia theksonte linjat mahnitëse të trupit.

Këngëtarja e famshme përshtati pamjen me një palë atlete rozë dhe një grim të theksuar, ndërsa la flokët e gjata të lira në formë valëzimi.

Foto: Dua Lipa/Instagram

Përvec Duas në festivalin e Spotify morën pjesë edhe yje të tjera të muzikës përfshirë Post Malone, Kayetranda dhe Kendrick Lamar.

Artistja shqiotare u shpreh se ndihet e lumtur dhe krenare që festivali po rikthyet në shtëpinë e vet në Prishtinë dhe që I njëjti do të mbahet për herë të parë edhe në kryeqytetin shqiptar. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS