Drita fiton derbin kundër Prishtinës

Drita ka fituar derbin ndaj Prishtinës me rezultat 0-1. Ndeshja u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri” dhe i takoi xhiros së 35-të, në Superligën e Kosovës në futboll.

Golin e vetëm e shënoi Marko Simonovski në fund të ndeshjes. Drita i ka 61 pikë në vendin e tretë. Prishtina i ka 48 pikë dhe ende nuk e ka të sigurt se do t’i ikën barazhit.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS