“Do ta votoja Demaçin për President”

“Si qytetarë me mendje, shpirt dhe zemër do ta votoja Adem Demaçin për president të Republikës së Kosovës në rast se qytetarët do të vendosnin me votën e tyre”, ka deklaruar Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi në një intervistë për Epokën e Re.

Thaçi ka shtuar se si kryetar i PDK-së do t’i respektojë vendimet e organeve të partisë për kandidatin përkatës për president.

Kryeministri i Kosovës ka komentuar edhe politikën e Isa Mustafës duke thënë se ‘Isa po i fyen qytetarët e Prishtinës’, prandaj sipas Thaçit kryetari i LDK-së e ka rrëzimin e sigurt nga pushteti.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS