Djegu xhaminë, 20 vite burg

Një ish-marins është dënuar në SHBA me 20 vjet burgim pasi që pranoi se ia ka vënë flakën një xhamie në SHBA, si hakmarrje për ushtarët e vrarë amerikanë në vendet e huaja.

Gjykata në Ohajo theksoi se Randi Lin duhet të paguajë edhe 1,4 milionë dollarë për dëmet mbi xhaminë.

Pesëdhjetë e dy vjeçari Lin kërkoi falje para gjyqit për incidentin dhe tha se ka qenë nën ndikimin e alkoolit, para se ta djegë Qendrën islamike në Toledo./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).