Deputetja Bunjaku viziton komunën e Artanës, ofron përkrahje në realizimin e kërkesave

Gjilan – Sot në kuadër të vizitave komunave të Anamoravës, si deputete e Kuvendit të Kosovës isha në Komunën e Artanës ka shkruar deputetja Valentina Bunjaku Rexhepi.

“Në takim u prita nga kryetari z.Ivanoviç dhe nënkryetari z.Ymeri, gjithashtu pata rastin të bashkëbisedojmë për mundësitë e adresimit të kërkesave të shumta e të drejta nga kjo komunë, ku bashkëjetesa këtu është shembulli më i mirë ndërmjet etnive. Artana është komunë e cila deri tani nuk ka asnjë rast të vetëm me Covid-19, duke pasur si pasuri natyrën e saj të pastër e të bukur. Në fokusin e bisedimit ishin edhe problemet në arsim, ku si Kryetare e Komisionit të Arsimit ofrova përkrahjen time në çfarëdo kërkese dhe këshillë të nevojshme” ka shkruar deputetja Valentina Bunjaku-Rexhepi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).