Fundamenti

Del nga rruga betoniera, vdes shoferi

/ 1 minutë lexim
ARKATANA

Një person ka humbur jetën mëngjesin e sotëm në qytetin e Sarandës, si pasojë e një aksidenti automobilistik. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 06:00 të mëngjesit në afërsi të fshatit Çukë në Sarandë.

Viktima është Dule Shameti, 44-vjeç. Shameti ka qenë në drejtimin e një makine betoniere. Mendohet se drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga. Përplasja ka qenë tepër e fortë dhe Shameti ka mbetur i plagosur, shkruan NOA.

Fundamenti

Policia ka shkuar në vendngjarja dhe ka dhënë ndihmën e parë, duke e nisur të plagosurin drejt spitalit. Por, plagët e marra kanë bërë që 44-vjeçari të ndërrojë jetë pa mbërritur ende në spital.