Deçan, vrasje për fajde, autori në arrati

Burimet e Indeksonline brenda policisë, kanë deklaruar se i vrari është Zeqir Demhasaj, rreth 35-vjeç, ndërsa autori i krimit dyshohet së është Xhevdet Kuqi, rreth 37-vjeç.

I dyshuari ende ndodhet në arrati ndërsa Policia e Kosovës ka filluar një operacion për arrestim. Motivet e kësaj ngjarje dyshohet se lidhen me fajde.

Një person është vrarë para pak minutash në fshatin Carrabreg të Deçanit. Kryesi i krimit është i njohur për policinë, mirëpo i njëjti për momentin ndodhet në arrati.

Rastin e ka konfirmuar për Indeksonline edhe Policia në Deçan, mirëpo për momentin nuk ka informacione rreth viktimës dhe motiveve të kësaj vrasje.

Në vendin e ngjarjes rreth orës 13:00 kanë dalë edhe krimet e rënda rajonale të cilat po merren me rastin. Më vonë Indeksonline ju sjell raportin e zgjeruar./V.K/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).