Dardan Sejdiu: Avdullah Hoti ofendon dhe shpif për PSD’në, këndej kërkon bashkëpunim

Deputeti në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Partisë Social Demokrate, Dardan Sejdiu, është i ftuar sonte në emisionin DPT te Fidani në T7.

Ai ka folur për zhvillimet politike kohët e fundit në vend, më saktësisht për mocionin e propozuar nga opozita dhe për deklaratën e Lutfi Hazirit që ka kërkuar bashkëpunim me PSD’në.

Ai ka thënë se më në fund ka dalë dikush nga LDK’ja që po reflekton dhe nuk po del me deklarata kundër kësaj partie. Ai ka folur për qëndrimin e shefit të grupit parlamentar të LDK’së, Avdullah Hoti ndaj partisë së tij.

“Ne e dimë retorikën e abdullahit ndaj PSD’së”, ka thënë Sejdiu.

“Ndonëse ofendon dhe shpif kundër PSD’së, ai këndej kërkon bashkëpunim”

Ai ka thënë se i vjen mirë që më në fund dikush nga LDK’ja po kërkon marëveshje për të ardhmen.

“E vërteta është se LDK’ja ka qeverisur bashkë me PDK’në për 15 vite” , ka shtuar Sejdiu.

“E dimë që LDK ka potencial për ndërrim të mendimeve në momentin e fundit”

Tutje Sejdiu ka treguar se për të qenë pjesë e mocionit partia e tij kërkon një plan afatgjatë dhe jo një ndërrim të pushtetit e jo të qeverisjes./Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).