Dafina, në koncert humanitar

Pas përfundimit të sezonës së ngarkuar me koncerte verore, Dafina Zeqiri i është përgjigjur pozitivisht ftesës për pjesëmarrje në një koncert humanitar, në ndihmë të një vajze që vuan nga leukemia.

Koncerti ka për qëllim mbledhjen e mjeteve financiare të nevojshme për shërimin në Turqi të 19 vjeçares Diellza Nimonaj.

Organizatorë të kësaj ngjarje bamirëse janë miqtë e Diellzës, nxënës të klasës së 13-të të gjimnazit “Vëllëzërit Frashëri” në Deçan, ndersa kanë paralajmëruar se Dafina do të jetë prezente si mysafire speciale.

Koncerti do të mbahet këtë të enjte (6 shtator), në një nga hotelet e Deçanit, duke filluar nga ora 17:00. /Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).