Daci: Dikush do të hyjë në Qeveri

Lideri i AAK-së Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim me Kryetarin e Lidhjes Demokratike të Dardanisë, Nexhat Daci, nga i cili të dy liderët kanë dalë optimistë për një bashkëpunim në të ardhmen.

Nexhat Daci kishte deklaruar edhe ma herët se është në biseda me partinë e Haradinajt, për një koalicion të mundshëm.

I pyetur nga Express lidhur me këtë çështje, Daci tha se një gjë është e sigurt – që në të ardhmen do të jenë tri parti në institucione, duke aluduar në partinë e tij, AAK’në, mirëpo duke hezituar ta përmend edhe të tretën.

“Pak a shumë veç dihet kush është e treta…”, tha Daci.

I pyetur nëse behet fjalë për PDK’në e Hashim Thaçit, ai ka thënë se këtë do ta shohim në të ardhmen.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).