Clinton në tetor vjen në Kosovë?

Burime të Gazetës “Lajm” të afërta me presidencën, kanë bëre të ditur se ajo pritet të marrë pjesë ne një konferencë për rolin e grave, të organizuar nga presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga.

“Ne ketë konferencë, të cilën do ta organizojë presidentja Atifete Jahjaga, pritet të marrin pjesë rreth 300 gra te suksesshme nga vende të ndryshme të botës, duke përfshirë sekretaren Clinton, gjithashtu edhe ministre dhe zyrtare të tjera të larta nga shume shtete të botës”, ka thënë ky burim.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).