Eko Higjiena

Çitaku: Nuk na duhet AAK-ja

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Koalicionin e shumëpërfolur ndërmjet AAK-së dhe PDK-së, ndryshe e ka komentuar Ministrja e Integrimeve Evropiane, Vlora Çitaku, e cila ka thënë se Qeveria nuk ka nevojë të zgjerohet.

“Qeveria i ka numrat në parlament, qeveria nuk ka nevojë politike dhe as numerike që të përfshihet në koalicion më të gjerë se ky i tanishëm”, është shprehur Çitaku, në emisionin interaktiv të KTV-së.

Uji Dea

Ajo ka thënë se kohën e fundit ka relaksim raportesh në mes PDK-së dhe AAK-së, mirëpo sipas saj, kjo nuk do të thotë se do të ketë koalicion me këtë parti.