Mobi Casa

Çiljeta tregon lajmin e papritur: 2024 ka nisur frytshëm

/ 2 minuta lexim

Këngëtarja, Çiljeta Xhilaga, ka kohë që është shkëputur prej kohësh nga muzika, përcjell “Kosova Sot Online”.

Këngëtarja ka treguar se ka kryer Masterin për “Kriminologji” në Universiten e Drejtësisë, ku dhe është diplomuar së fundmi.

Çiljeta ka shkruar se ky vit ka filluar mbarë dhe është e bindur se do të përfundoj po ashtu bukur.

Mobi Casa

Ajo ka ndarë ndjekësit e saj lajmin se tashmë është e angazhuar pranë Klinikave të Ligjit.

“Arti dhe Dija kanë ecur paralelisht në jetën time. Edhe pse fakultetin e kam kryer shume vite me parë për shkenca politike,kete vite sapo mbylla nje master ne Kriminologji sociale, një dege që më ka terhequr gjithmone. Nga sot, e certifikuar dhe e angazhuar pranë Klinikave të Ligjit, pas përfundimit të praktikës 2-mujore të zhvilluar pranë Drejtorisë së Ndihmës Juridike Falas dhe Qendrave të Shërbimit të Ndihmës Juridike Parësore. Zgjedhja për të dhënë kontributin tim në ofrimin e shërbimit të Ndihmës Ligjore Falas, nuk është vetëm një detyrë qytetare, por dhe një detyrim moral, për të ofruar më të mirën atyre që s’kanë mundësi! 2024 ka nisur frytshëm dhe jam e bindur që do të përfundojë bukur, (madje dhe me art) ashtu siç jeni mësuar të më shihni e kërkoni! Ju dua Çili”, ka shkruar Çiljeta.