Blerim Destani, në kinematë gjermane

Aktori shqiptar Blerim Destani, do të paraqitet në ekranet e mëdha në Gjermani, duke filluar nga sonte.
Filmi “90 minutes – The Berlin Project” ku aktori ynë i mirënjohur Blerim luan rolin kryesor, sonte fillon të shfaqet në kinematë gjermane.

Përkrah Blerim Destanit, në role tjera paraqiten aktorët me famë botërore siç janë: Udo Kier, Nicolette Krebitz, Richard Sammel, Werner Daehn etj.

“90 minutes – The Berlin Project” është një histori emocionuese që shqyrton emocionet e krijuara në nivele të ndryshme të realitetit nëpërmjet të cilit i shqyrtojmë zgjidhjet tona, motivimet dhe jetën në përgjithësi. Koncepti themelor është që të tregohet historia në kohën reale përderisa e ndjekim veçanërisht personazhin.

Gjatë incizimin janë përdorur kuadro të gjata të cilat në fund japin një imazh të përgjithshëm se i tërë filmi është i xhiruar në një kuadër. /Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS