Besar Halimi pranë largimit nga Brondby, mësohet skuadra e re e mesfushorit të Kosovës

Besar Halimi pritet që të bëhet së shpejti me skuadër të re.

Futbollisti i Kosovës nuk bën pjesë në planet e trajnerit të Brondbyt Niels Frederiksen në Danimarkë, ndërkaq atij tashmë i është treguar ‘dera e largimit, shkruan Zëri.info.

Mediat daneze raportojnë se menaxheri i mesfushorit kosovar është në bisedime me disa klube gjermane dhe se një transferim mund të finalizohet shumë shpejt.

Destinacioni më i mundshëm i Halimit është klubi gjerman Hansa Rostock, i cili garon në Bundesliga 3.

Për shkak të formës së mirë të treguar në ndeshjet e fundit, Halimi gjithashtu pritet të ftohet nga trajneri i Kosovës Bernard Challandes në ndeshjet e muajit shtator./Zëri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).