Beqiraj u rikthehet golave

Sulmuesi kosovar, Fatos Beqiraj, ka shënuar një gol në fitoren e Dinamo Zagrebit ndaj Zarës me rezultat të thellë 5:0.

Beqiraj shënoi në minutën e 87-të golin e tretë të Dinamos, derisa në lojë u inkuadrua në minutën e 83-të. Për Beqirajn 24-vjeçar ky ishte goli i parë i shënuar pas më shumë se katër muajsh.

Golin e fundit e kishte shënuar më 17 nëntor të vitit të kaluar. Për Beqirajn ky ishte goli i tretë këtë edicion në elitën e futbollit të Kroacisë, derisa ka dhënë edhe katër asistime.

Ndërkohë gol ka shënuar edhe mesfushori shqiptar, Arijan Ademi. Ai shënoi në minutën e 90-të për 5:0. Ademi luajti 90 minuta në ndeshjen e luajtur të shtunën në kuadër të javës së 25-të të kampionatit kroat. Dinamo me këtë fitore forcohet në pozitën e parë me 55 pikë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).