“Bëj artin i cili mungon në Kosovë”

Shkenda Dubova, të cilën mund ta njihni me këngën e saj të para disa viteve “Ditëlindja” prej kohësh është pronare e qendres profesionale për dobësim që mbanë emrin e saj në Prishtinë dhe Gjilan.

Se sa i bukur dhe i tonifikuar është trupi i saj, Shkenda e ka demostruar përmes një fotografie të realizuar së fundmi me fotografinë e njohur, Veton Osmani.

Në këtë fotografi Shkenda është pothuajse nudo duke u mbuluar vetëm me disa gjethe. Në një prononcim veqmas për indeksonline.net, Shkenda tha se ajo guxon të punojë në artin i cili mungon në Kosovë.

“Idea ishte e imja mirëpo realizimin final e ka bërë stilistja Kadrije Brestovci. Unë mendoj që kjo foto është më shumë art se sa provokative , pasi që unë zotërojë një qendër për një trup perfekt atëherë desha ta prezentoj me një fotografi timen”, thotë Shkenda.

Shkenda për indeksonline premtoj se do të sjellë diçka të bukur dhe të veqantë për ata që e pëlqenin muzikën e saj, por bëri të qartë se fotografia dhe muzika për të nuk janë më shumë sesa vetëm hobi./indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS