Bëhen me ndriçim publik fshatrat e Artanës

Gjilan – Mungesa e ndriçimit rrugor në fshatin Zebince është një nga problemet kryesore me të cilat përballen qytetarët dhe në bazë të kërkesave të tyre, është zhvilluar ky projekt, i cili po realizohet me fonde nga buxheti i komunës së Novobërdës.

Kryetari i komunës së Novobërdës z.Svetisllav Ivanoviq vizitoi fshatrat Zebince dhe me këtë rast vizitoi fillimin e punimeve ndërtimore në ndriçimin e rrugëve në këtë fshat.
Ky projekt i Ndërtimit dhe Riparimit të Ndriçimit Rrugor përfshin disa fshatra në komunën tonë, përfshirë fshatin Zebince.

Mungesa e ndriçimit rrugor në këtë fshat është një nga problemet kryesore me të cilat përballen qytetarët dhe në bazë të kërkesave të tyre, është zhvilluar ky projekt, i cili po realizohet me fonde nga buxheti i komunës së Novobërdës.

Disa javë më parë, si pjesë e këtij projekti, filluam edhe punën në fshatra të tjera, në mënyrë që gjithçka të shkojë ashtu siç ishte planifikuar.

Deri në fund të këtij muaji, me fondet nga buxheti i komunës së Novobërdës, ne do të kemi mundësi të ndriçojmë edhe katër vendbanime në komunën tonë, dhe njëkohësisht të bëjmë riparimet e nevojshme në të gjitha fshatrat e tjerë, ku tashmë është në funksion ndriçimi rrugor, për të bërë funksionimin e ndriçimit të rrugës në të gjitha fshatrat, theksoi, Ivanoviq./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).