Ballafaqimi me Virusin COVID-19

Nga Ujmir Krasniqi – Është për çudi fakti se nëpër shumë markete të vendit tonë, raftet e ushqimeve janë të zbrazura nga fluksi i madh i qytetarëve për sigurimin e ushqimeve për afat të gjatë kohor, pa qenë të siguruar për afatin e skadimit vetëm e vetëm që të mos mbetën pa të.

Edhe më shqetësuese është fakti i ngritjes së çmimeve rreth shumë produkteve, ku as në kohët tjera më të vështira nuk e kemi pasur këtë problem!! Nuk është nevoja për të krijuar panik, është thjeshtë një virusë që vije kryen një mision dhe ikën, vetëm se duhet tu përmbahemi këshillave mjekësore dhe të mos shkaktojmë panik dhe frikë sepse të dyja këto dërgojnë në humbje të imunitetit dhe më me lehtësi mund të jemi të rrezikuar nga ky virus dhe do jemi më të dobët gjatë ballafaqimit me të.

Të jemi të bashkuar dhe të forcohemi që me lehtësi ta kalojmë pa shenjë dhe pengesa. Lutemi që Doktorët dhe infermieret të jenë sa më të fortë gjatë këtij misioni dhe ta tejkalojnë ketë rrezik. Qëndroi vetit gati qe te mos rrezikosh veten, familjen dhe shoqërinë përmbaju këshillave dhe kalo rrezikun./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).