ARKATANA

Bajrami flet i motivuar për “EURO 2024”, tregon për marrëdheniet me Brojën

/ 1 minutë lexim
ARKATANA

Gol dhe asist, Nedim Bajrami ishte protagonisti i madh në suksesin 3-1 përballë Azerbajxhanit, teksa pas ndeshjes, ai theksoi:

“Në Kombëtare jemi të gjithë të motivuar. Goditjet nga jashtë i kemi, i provojmë çdo herë. Herën e kaluar supergol Asani, sot unë, të vazhdojmë kështu”, tha ai fillimisht.

Tutje, ai foli edhe për kundërshtarin e ardhshëm të Shqipërisë, e që është Italia pas 8 ditësh, shkruan “Gazeta Express”.

“Italia? Të luftojmë për çdo pikë dhe çdo top. Jemi përgatitur shumë mirë këtu në Austri. Besoj se jemi gati”, shtoi ai.

ARKATANA

Bajrami nuk e la pa i përmendur edhe marrëdheniet e tij me Armando Brojën.

“Broja? Kuptohemi shumë mirë, brenda dhe jashtë fushë. Ai është rikthyer nga dëmtimi, ndihemi shumë mirë bashkë. E dimë se do të jetë e vështirë, por do të japim maksimumin në Europian”, u shpreh 25-vjeçari nga Tetova.

Shqipëria nis aventurën në Evropian me datën 15 qershor, me takimin ndaj kampionit në fuqi të Evropës, Italinë./GazetaExpress/