Mobi Casa

Autostrada “e mbyti” edhe një punëtor

/ 1 minutë lexim

Ka vdekur një punëtor i kompanisë “Sallahu”, i cili ka qenë duke punuar në Autostradë.

Zëdhënësja e kompanisë Bechtel& Encha, Ela Ruçi, thapër Indeksonline, se punëtori është goditur nga makineria e vetë dhe ka mbetur i vdekur në vend.

UBT

Ajo ka treguar se ngjarja ka ndodhur në fshatin Sllapuzhan dhe se tani në vend të ngjarjes ndodhen policia dhe po merren me rastin.

Ky është rasti i dytë i aksidenteve me fatalitet, ku ditë më parë pati humbur jetën edhe një punëtor dhe një tjetër mbeti i lënduar rëndë, i cili është duke u kuruar në një spital në Turqi. /Telegrafi/