Asfaltohen disa rrugë lokale në fshatin Koretin

Gjilan – Në fshatin Koretin të komunës së Kamenicës, ka filluar asfaltimi i disa rrugëve lokale në lagjen e epërme me participimin e qytetarëve.

Kryetari i komunës së Kamenicës Shaip Surdulli, ka vizituar për së afërmi punimet e asfaltimit të këtyre rrugëve.

Banorë të këtyre lagjeve u shprehën të kënaqur. Kështu , Tahir Klaiqi nga fshati Koretin ka thënë se rëndësia e këtyre rrugëve është shumë e madhe, duke ju falënderuar komunës me përkrahjen e tyre po rregullohet rruga dhe besoj se gjithçka do të jetë në rregull. “Jemi shumë të kënaqur po bëhet një punë shumë e madhe dhe shumë e rëndësishme për neve si banorë të kësaj lagje” tha Klaiqi.

Kurse, Enver Demaj thotë jam shumë i kënaqur me asfaltimin e këtyre rrugëve, e cila po mundësohet nga komuna./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).