Asambleisti i VV në Viti kalon në PDK

Viti – Bajram Sokoli Këshilltar Komunal në Viti, nga VV i bashkohet Degës së PDK-së në Viti.

Me këtë rast Bekim Azizi kryetar i degës së PDK-së në Viti ka thënë se ky subjekt politik në këtë qytet po forcohet çdo ditë me kuadro të dëshmuara. “PDK do të jetë befasia në këto zgjedhje sepse jemi të përgatitur dhe të mobilizuar për ta arritur rezultatin e dëshiruar” tha Azizi.

Bekim Azizi mendon se gabimet e shumta dhe trashanike që ka bërë dhe po bënë qeverisja e Sokol Halitit janë argument i mjaftueshëm që qytetarët ta bëjnë ndryshimin./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS