Hidromorava

Arti e muzika, janë njëfarë biznesi

/ 2 minuta lexim
Fundamenti

Njëri ndër këngëtarët më të paguar shqiptarë nëpër koncerte, Sinan Vllasaliu, ka vendosur qe albumin e tij “Tatuazh”, ta publikojë të plotë dhe falas për fansat, në kanalin e tij zyrtar në Youtube.

Ai është i vetëdijshëm që nuk ka dhe shumë fitime nga shitja e CD-ve në treg, prandaj gjithmonë i mendon mirë veprimet e tij në këtë aspekt.

“Njeriu duhet të ketë mend t’i kalkulojë gjërat. Edhe nëse je artist, duhet pasur një farë intelekti, i cili të ndihmon të bësh ”shitblerje” të mirë.Edhe arti e muzika janë një farë biznesi, pasi ne ofrojmë e njerëzit blejnë. Unë kam synuar që gjithnjë të shes art dhe muzikë të vlefshme. Ka raste kur mund t’më ketë ikur diçka, kur kam bërë ndonjë lëshim, por kryesisht kujdesem që të ofroj më të mirën. Kjo është njëfarë formule e suksesit,” ka thënë ai për mediat në Kosovë.

Mobi Casa

Dihet se fitimin më të madh Vllasaliu e ka nga këndimi që bën, e që thuhet se paguhet deri 5000 euro për një natë.

Këtë fillimvit, ai u ka bërë dhuratë fansave të tij videoklipin e këngës ”Tatuazh”, shkëputur nga albumi me të njejtin titull. /Indeksonline/