Artana me projekte infrastrukturore për familjet e kthyera

Gjilan – Përfaqësuesit e IOM-it, Agron Ajazi, Aler Rekathati, dhe Kryetari i Komunës së Novobërdës, Svetisllav Ivanoviq, kanë nënshkruar Memorandumin e Mirëkuptimit i cili duhet të vërtetoj partneritetin në zbatimin e programit RRK 5 në Komunën e Novobërdës.
.
Kryetari i Artanës theksoi se ky program është i një rëndësie të veçantë për komunën e Novobërdës, sepse me realizimin e këtij programi zgjidhim një problem për një kthim të qëndrueshëm për familjet e kthyera e me këtë edhe me projektet infrastrukturore edhe problemin e të gjitha komuniteteve në komunën e Novobërdës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).