Arrestohet zyrtari komunal në Kllokot, mashtroi me subvencione

Gjilan – Nenad Periq zyrtar komunal në Kllokot është arrestua të ënjtën nga zyrtarët policor nën dyshimin se ka mashtruar me subvencione. Prokurori Agron Uka tha se është intervistuar i dyshuari dhe i është lëshuar vendimi për masën e paraburgimit.

Nenad Periq zyrtar komunal në komunën e Kllokotit është arrestuar me urdhër të prokurorisë së Gjilanit nën dyshimin se ka mashtruar me subvencionet e bujqësisë.

Lajmin e ka konfirmuar për rajonipress prokurori Agron Uka.”Po është e vërtetë që është arrestuar Nenad Periq, i cili është intervistuar sot dhe në të njëjtën kohë i është lëshuar vendimi për masën e paraburgimit” tha prokurori Uka./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS