Arrestohet vitiasi për vjedhje të rëndë

Viti – Ankuesi Shqiptar shtetas i Kosovës, përgjegjës i agjencionit të pylltarisë në Viti, raporton se të dyshuarit po ashtu shqiptar shtetas i Kosovës, i është konfiskuar kombi i ngarkuar me dru, i cili ishte duke i transportuar pa leje përkatëse.

Mjeti me ngarkesë ishte dërguar në oborrin e Pylltarisë, kurse gjatë natës i dyshuari ka thyer derën e pylltarisë dhe pa leje ka arritur ta e marr kombin me dru.

Policia e Kosovës e ka lokalizuar, dhe arrestuar të dyshuarin i cili më pastaj është intervistuar dhe me vendim të prokurorit të shtetit i dyshuari ndalet në mbajtje për 48 orë. Rasti Procedohet në Gjykatë njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).