Arrestohet Naser Kelmendi

Njësitë speciale të Policisë së Kosovës kanë arrestuar të enjten Naser kelmendin, i cili konsiderohet si njëri prej bosëve të drogës në Ballkan dhe Evropë.

I shoqëruar nga shumë forca Kelmendi është sjellë në stacionin “Qendra” në Prishtinë rreth orës 19 e 30.
Burime nga Policia i kanë thënë “Kohës Ditore” se Kelmendi është arrestuar në Pejë dhe është shoqëruar në Prishtinë, ku është marrë në pyetje disa orë.
Ai i ka thënë policisë së nuk është Naser Kelmendi, duke u përpjekur ta fsheh identitetin.

“Sapo është sjellë në stacion ka mohuar se është Naser Kelmendi. Duke thënë se kanë arrestuar njeriun e gabuar. Por Policia e di fare mirë se kë ka arrestuar”, ka thënë një zyrtarë policorë në kushte anonimiteti.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).