Arrestohen katër persona për vjedhje të rëndë në Gjilan

Gjilan – Katër persona janë arrestuar nga policia në rrugën “Abdulla Presheva” në Gjilan njoftoj policia. Sipas policisë së Kosovës në këtë vjedhje të rëndë janë arrestuar katër te dyshuar meshkuj shqiptar pasi që të njëjtit në punëtorin e viktimës mashkull shqiptar kanë vjedhur vegla pune e më pas i kanë shitur në deponine“Lugina”.

Njësiti policor në deponin e cekur ka konfiskuar veglat dhe i ka kthyer pronarit, ndërsa me urdhër të Prokurorit tre prej të dyshuarve lirohen në procedurë të rregullt ndërsa i katërti dërgohet në mbajtje./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS