Argjentina Ramosaj, këngëtarja që synon tregun holandez

/ 2 minuta lexim
Uji Dea

“Kam regjistruar disa këngë në Holande, janë në gjuhën angleze, por ënde nuk kam vendosur kur do të publikohen, pasi atje procedurat janë me ndryshe se të ne”, kështu ka pohuar këngëtarja e njohur Argjentina Ramosaj.

Ajo po behet gati te depërtoje edhe në Holande si këngëtare, por duke mos lënë anash edhe skenën shqiptare pasi për momentin është duke realizuar një bashkëpunim me reperin Vigg Popa.

“Kemi biseduar me Vigg Popa se është shume i talentuar, por ne te ardhmen do te vijnë dhe projekte te tjera sigurisht’’, thotë ajo.

Duke folur për jetën e saj private dhe për fejesën e cila mori fund para disa javësh, Argjentina është përgjigjur:

Eco Higjiena

“Kam qenë në një lidhje dhe vjen një moment që komplikohen gjerat dhe nuk shkon më”, ka thënë ajo.

“Me është dashur që të shkëputem nga lidhja, që nuk është asnjëherë e thjeshte. Nuk është e lehte, por ndodh, dhe shpresoj të mos përflitet më se është diçka private dhe kam qejf të ngele e tille”, ka thënë këngëtarja e njohur Ramosaj, e cila për momentin po shijon jetën e saj si beqare neper koncerte dhe me mikeshat e saj.

“Po kaloj shume mire, dal me shoqe, por nuk jam aq frekuentuese e jetës së natës, d.m.th. nuk jam shume e çmendur pas daljes, por nuk e di kam shume plane, po fokusohem me shume në shkollë dhe në muzikë. Ndoshta do të shkoj në Amerikë për disa punë e do te qëndroj një fare kohe, këto janë planet me te afërta’’, ka thënë në fund Argjentina.