Mobi Casa

Arbër Hoxha flet për ndeshjen ndaj Spanjës: Skuadër e jashtëzakonshme, por ne duam kualifikimin

/ 2 minuta lexim
RCCOLA

Kombëtarja e Shqipërisë ka vazhduar me përgatitjet intensive para ndeshjes së fundit dhe vendimtare të Grupit B të Kampionatit Evropian 2024 ndaj Spanjës.

Në një konferencë për media sot (e premte) u paraqit Arbër Hoxha i cili tha se është gjithmonë i gatshëm të jap maksimumin për kombëtaren dhe theksoi se ndaj Spanjës ekipi do të futet vetëm për fitore.

Evropiani i Arbër Hoxhës? – Aq sa kam minuta jam munduar të jap maksimumin për Kombëtaren. Në ndeshjen e dytë bëmë më mirë se në ndeshjen e parë. Me Kroacinë u futëm ndryshe në fushë, shënuam gol pastaj pësuam dy, por ne nuk u dorëzuam dhe realizuam sërish dhe barazuam. E kemi harruar ndeshjen me Kroacinë dhe jemi të fokusuar vetëm te Spanja. Besoj që do të arrijmë fitoren.

UBT

Ndeshja me Spanjën, sa gjasa kemi të fitojmë? – Duke marrë parasysh se kemi luajtur shumë mirë në ndeshjen e fundit me Kroacinë, besoj do të futemi në fushë për të fituar, sepse vetëm ai rezultat na kualifikon.

Pate impakt pozitiv sapo u fute në fushë ndaj Kroacisë – Tifozët në stadium janë shtysë e madhe dhe secili lojtar kishte motiv shtesë. Synimi ishte të ndihmoja shokët e ekipit. Arritëm të shënonim golin e dytë dhe patëm mundësi të shënonim edhe të tretin.