Apostolova: Serbët të respektojnë ligjin e Kosovës dhe rregullat e KQZ-së

Shefja e Bashkimit Evropian, Nataliya Apostolova, ka vizituar një qendër të votimit në Veri të Mitrovicës.

Apostolova, tha se serbët dhe gjithë të tjerët duhet ta respektojnë ligjin e Kosovës dhe rregullat e KQZ-së që thonë se nuk mund të votohet me dokument të ndonjë vendi tjetër përpos të Kosovës.

Ajo poashtu ftoi qytetarët të dalin sa më shumë në zgjedhje pasi sot votuesit zgjedhin kush do t’i udhëheq në katër vitet e ardhshme.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).