Apeli i Qëndron Kastratit: Vaksionohuni, ta mundim bashkë COVID 19

Kamenicë – Vaksinimin duhet ta bëjmë të gjithë në radhë të parë për shëndetin tonë, e pastaj për njerëzit që kemi përreth. Familjen, shoqërinë, e miqtë ka shkruar kreu i Kamenicës.

Postimi i plotë i Qëndron Kastratit

Sot mora dozën e parë të vaksinës dhe zgjodha AstraZeneca, e drejtoresha e shëndetësisë Suna Zaimi Krasniqi, mori dozën e dytë nga Pfizer.

Të dyja këto të sigurta dhe të licensuara nga Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) dhe Agjencia Amerikane e Barnave (FDA), pas kontrollimeve të rrepta nga këto të fundit.

Vaksinimin duhet ta bëjmë të gjithë në radhë të parë për shëndetin tonë, e pastaj për njerëzit që kemi përreth. Familjen, shoqërinë, e miqtë!

Për të gjithë ju që akoma nuk keni informata mbi regjistrimin e aplikimin për vaksinën anticovid, klikoni këtë link:

Ta mundim bashkë #COVID19
Vaksionohuni

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS