Ambasadori norvegjez: Vetëvendosje ka zgjedhur rrugën e Enver Hoxhës

Ambasadori i Norvegjisë në Kosovë dhe Shqipëri, Jan Braathu, ka komentuar në një postim në Facebook të zv/ministrit, Bajram Gecaj lidhur me sjelljet e Lëvizjes Vetëvendosje.

Gecaj kishte shkruar nder tjerash se “pas kërkesës së para disa ditëve për rishikimin e marrëdhënieve të Republikës së Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Britaninë e Madhe, nga Lëvizja Anarkiste e Vetëvendosjes na vijnë zëra shtesë se “ambasadave u është lagur baruti dhe nuk po ju dhezë më në popull”.

E komenti i ambasadorit, Jan Braathu në postimin e Gecajt është ky: “Ata (Vetëvendosje) kanë zgjedhur rrugën e izolimit, dhe Hoxhë-izmit (diktatorit Enver Hoxha) sigurisht duke e caktuar veten e tyre si “mbrojtës” të popullit”.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).