Aleanca e do PDK-në pa SHIK

Marrëveshja për një koalicion tani dhe për atë parazgjedhor mes PDK-së dhe AAK-së do të funksionalizohej nëse PDK-në edhe pas zgjedhjeve të brendshme do ta udhëheqin Hashim Thaqi dhe fraksioni i kryeparlamentarit Jakup Krasniqi dhe ish-ministrit të MTPT-së, Fatmir Limaj.

Burime të gazetës koha ditore kanë shpjeguar se Aleanca e Haradinajt e ka problem bashkëpunimin me PDK-në nëse njerëzit e ish-Shërbimit Informativ të Kosovës do të jenë në strukturat udhëheqëse të saj.

Sipas të njëjtave burime, qëndrimi i AAK-së kundër SHIK-ut është parimor dhe i ndërtuar qysh moti. “Si i tillë nuk mund të ndryshojë”, ka thënë burimi i gazetës.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS