Albini i etur për pushtet, jo për shtet

Nga Gëzim Ibrahimi – Koalicioni i shumëpërfolur mes LDK dhe VV për disa është shumë i pritur e për disa i habitur. Deri sa LDK në krye me Lutfi Hazirin është shumë komode dhe e përgatitur për zgjedhje dhe në bazë të deklaratave dhe zgjedhjes së Vjosës për kryeministre, nuk e kanë me çdo kusht koalicionin parazgjedhor kjo nuk mund të thuhet edhe për Albinin dhe Vetëvendosjen.

Pasi që për Albinin dhe partin e tij është me çdo kusht hyrja në pushtet pasi që është duke i përdorur gjitha lojërat e mundshme politike. Se sa shumë ka dashuri dhe simpati Albini për LDK është më së miri të kthehemi kur ishte Isa kryeministër nga Albini dhe gjithë anëtaret e Vetëvendosjes e kanë fyer me gjitha mënyrat e mundshme duke vazhduar me fyerje dhe veprimtarit edhe para luftës dhe pas luftës.

Se sa shumë e dashuron albini LDK e dëshmon edhe tjetra se asnjëherë nuk ka shkuar tek varri i presidentit historik Ibrahim Rugova. Prandaj duke i parë gjithë këto gjëra është shumë e vështir që edhe kjo qeveri të ketë sukses si gjithë qeveritë e tjera.

Prandaj në bazë të këtyre gjërave dhe shumë zhvillimeve tjera Albini është i etur për pushtet dhe jo për shtet dhe qytetarët e vet sepse ka dal nga gjitha tiparet e veta si aj si partia e tij./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).