Aktorët e teatrit “ Aleksandër Moisiu ” vizitojnë Shqipërinë

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Me ndihmën e Kryetarit të Komunës së Kamenicës ,Shaip Surdullit dhe Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport, aktorët e teatrit Aleksandër Moisiu kanë qëndruar në Shqipëri.

Aktorët e teatrit “Aleksandër Mosiu” kanë realizuar një vizitë në Shqipëri në saje të ndihmës që u kanë ofruar organet komunale.

Uji Dea

Muharrem Hoda regjisor ka falënderuar institucionet komunale për këtë përkrahje dhe ka thënë se janë të ndarë të kënaqur me vizitën në Shqipëri dhe me përvojën e mirë që kanë parë në teatrot simotra.

Ndryshe vizita e aktorëve kamenicas ka qenë pesëditore./rajonipress/