Aktivitetet për nder të 28 Nëntorit fillojnë me homazhe pranë varreve të dëshmorëve

Viti – Aktivitetet për nder të festës së 28 Nëntorit-Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë dhe Ditën e Flamurit Kombëtar Shqiptar, kanë filluar sot me homazhe në varrezat e dëshmorëve në Viti.

Institucionet komunale të Vitisë, në krye me zv. Kryetarin e Komunës, Hasan Aliun kanë bërë homazhe dhe kanë vendosur kurora lulesh për të përkujtuar më mëritorët për lirinë e këtij vendi. Kurse aty ata janë pritur nga familjar të dëshmorëve.

Homazheve pranë varreve të dëshmorëve, kanë bërë edhe përfaqësues të FSK-së, Policisë së Kosovës, subjekteve politike, zjarrfikës, mjekë si dhe shumë qytetarë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).