Aksidenti fatal në Lucens: Djaloshi ishte shqiptar

Të martën e kaluar mësuam me dhimbje se një automobilist kishte humbur jetën në një përplasje me një kamion pranë Lucens (VD). Sipas mediave zvicerane, policia e Vaud-it ka raportuar se i ndjeri i ishte drejtuar qëllimisht një kamioni në udhëtim.

Viktima e kësaj përplasje në mes të një makine dhe një kamioni është identifikuar zyrtarisht. Ndërsa mediat e ndryshme bëjnë të ditur se djaloshi 20-vjeçar ishte shtetas maqedonas, ndërsa burimet e albinfo.ch mësojnë se i ndjeri ishte shqiptar.

Policia nuk ka dhënë informacione shtesë në lidhje me hetimet e kryera. Në mediat e ndryshme thuhet, megjithatë, se aksidenti në fjalë është shkaktuar për shkak se djaloshi kishte bërë vetëvrasje dhe që nuk e njihte shoferin e kamionit.

Ndeshja ka qenë tmerrësisht tronditëse. Automjetin e ka kapur zjarri. Ndërsa shoferi i kamionit kishte arritur të dalë nga automjeti, djaloshi ishte ngujuar në veturë, e cila tashmë ishte kapluar nga zjarri.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).