Aksidentalisht humb jetën Misim Mavriqi

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Në aksidentin tragjik të ditës së martë në fshatin Feriqevë të Kamenicës jetën e ka humbur i riu Misim (Muharrem) Mavriqi nga Lagja Malësia e Kamenicës.

Sipas familjarëve të tij Misimi po kthehej nga arat kur i ka rrëshqitur traktori që drejtonte dhe ka humbur kontrollin mbi të.
Nga rrokullisjet e traktorit Misim Mavriqi ka marrë plagë vdekjeprurëse.

Mobi Casa

Varrimi i të ndjerit do të bëhet të mërkurën në varrezat e lagjes “Malësia”.
Misim Mavriqi i lindur më 9 mars 1977./radiopremira/