Agnesa: Jemi racë e bukur

Agnesa Vuthaj ka kohë që eshte e angazhuar si organizatore e spektakleve, pjesëmarrëse nëpër juri e shumë aktivitete të tjera. Dite më parë ajo është kthyer nga Filipinet, ku ka shijuar një aventurë të re së bashku me përfaqësuesen e Kosovës atje.

Sipas saj, fakti se vajzat shqiptare, në krahasim me përfaqësueset e vendeve të tjera, kanë filluar shumë vonë të përfaqësohen në konkurse ndërkombëtare, është arsye pse deri më tani, ato nuk kanë pasur rastin të fitojnë vendet e para në gara të rëndësishme.

Tutje, duke folur për mediat shqiptare, Vuthaj ka thënë: ” Duke qenë se jemi racë e bukur, kemi arritur mjaft suksese, duke shkuar deri në finale të Miss Universe dhe Top model of the World, ose duke fituar vendet e para në Miss Globe apo Miss Liberty”. /Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS