Agim Aliu: Pushoi së rrahuri zemra e shqiptarit të madh, mjekut elitar botëror

Agim Aliu kryetar i komunës së Ferizajit në ngushëllimet e tij për vdekjen e doktor Safet Beqirit ka shkruar se sot pushoi së rrahuri zemra e shqiptarit të madh, mjekut elitar botëror, profesorit që la gjurmë të thella në mjekësinë botërore.

Pikëllim pafund për ferizajasit që humbën bashkëqytetarin e tyre, kolegët që humbën më të mirin ndër profesion e unë që humba mikun më të veçantë!

Ngushëllime familjes, miqve të profesionit e gjithë të njohurve të të ndjerit!
Pushoftë në paqen e pafund shpirti i Tij fisnik ka shkruar Agim Aliu për vdekjen e prof.dr. Safet Beqirit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).