Adem Grabovci i pengon hetimet

Shefi i grupit parlamentar të PDK-së ka penguar të enjten tre policë dhe një prokurorë që të kryenin hetime në Kuvendin e Kosovës.

Ata e vizituan kuvendin për të hetuar mbi rrahjen që ndodhi në mes të dy deputetëve të Vetëvendosjes së Albin Kurit dhe PDK-së së Hashim Thaçit.

Prokurori me tre policët, siç shkruan Koha, madje nuk është lejuar as që të bisedoi me katër deputetë e përfshirë në përleshje: Bekim Haxhiu e Latfi Gashi të PDK-së dhe Rexhep Selimi e Florin Krasniqi të Vetëvendosjes.

Sipas raporti informues të Policisë së Kosovës për këtë rast, Adem Grabovci ishte ai që u ka thënë të largohen nga Kuvendi i Kosovës prokurorit Agron Bajrami, hetuesit Naser Sopi dhe dy hetuesve të tjerë.

‘Në hyrje të Kuvendit jemi takuar me shefin e grupit parlamentar të PDK-së, z.Adem Grabovci. Ai na ka thënë: ju lutem lirojeni Kuvendin se nuk kemi nevojë për ju, kur të na duheni do të ju thërrasim”, shkruan në këtë raport policor.

Adem Grabovci mohon se i ka përzënë prokurorin e policët, por konfirmon se ka biseduar me ta rreth incidentit.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS