Adelina dhe Labi, më të paguarit

Gjatë vitit që po e lëmë pas, këngëtarët kanë sjellë shumë këngë e videoklipe në botën e muzikës shqiptare.Shpenzimet e tyre kanë kapur shuma marramendëse, por edhe fitimet duket se janë në atë nivel.

Derisa po afrohet festa e Vitit të ri, shumë nga ta tashmë janë të angazhuar në hotele e diskoteka, në trojet shqiptare dhe vende tjera ku festojnë shqiptarët.

Në këmbim të performimit të tyre në këto mbrëmje festive, do të marrin shuma të majme të parave.

Në listën e më të shtrenjtëve edhe më tej qëndrojnë: Adelina Ismaili, Labinot Tahiri, Shkelzen Jetishi e Florian Mumajesi.

Sipas Klan Kosova, këto janë shumat që këngëtarët do të marrin për një natë këndimi për festën e Vitit të ri:

Adelina Ismaili – mbi 5000 euro
Labinot Tahiri – 5000 euro
Shkelzen Jetishi – rreth 5000 euro
Flori Mumajesi – 4000 euro
Adrian Gaxha dhe Floriani – 4000 euro
Genta Ismjali – 3000 euro
Elvana Gjata – 3000 euro
Dafina Zeqiri – afër 3000 euro
Eli Fara – afër 3000 euro
Capital T – afër 2000 euro. /Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS