Adele zbret nga froni

Pronare e albumit më të shitur në Britaninë e Madhe nuk është më flokëkuqja Adele. Në fakt, Emeli Sande e ka tejkaluar atë, kështu që është albumi i saj “Our Version of Events” (Versioni Ynë i Ngjarjeve) ai që i prinë listës së albumeve më të shitura, shkruan portali NME.

Interpretimet gjatë hapjes së Lojërave Olimpike të Londrës ishin shkaku kryesor i rritjes së shitjes për tridhjetë përqind të albumit të saj të parë

“Our Version Of Events”, tregojnë të dhënat e Official Charts Company.

Ndryshe, albumi “Our Version Of Events” është publikuar në muajin shkurt, sivjet është shitur në 660,000 ekzemplarë, që i bie 3,200 më shumë sesa albumi i Adele “21”, i cili është publikuar në muajin shkurt të vitit të kaluar.

Megjithatë, Emeli Sande (emri i parë i së cilës është Adele) ende është larg sukseseve të Adele. Albumi “21” i kësaj të fundit është shitur në 4.4 milionë ekzemplarë vetëm në Britaninë e Madhe, ndërkohë që është albumi i pestë më i shitur në botë i të gjitha kohëve.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).