Abdylatif Latifi caktohet ushtrues detyre në spitalin e Gjilanit

Gjilan- Ministria e Shëndetësisë e ka caktuar ushtrues detyre në spitalin rajonal të Gjilanit dr.Abdylatif Lafitin me profesion ortoped.

Ministria e Shëndetësisë pas vendimit që ka marrë për ta pezulluar nga puna ish drejtorin Xhavit Hajdari me 50 % me pagesë, të enjten ka vendosur që ushtrues detyre në spitalin regjional të Gjilanit të caktohet dr.Abdylatif Latifi me profesion ortoped.

Në vendimin e nënshkruar nga Gani Shabani sekretar i përgjithshëm në Ministrinë e Shëndetësisë thuhet se për këtë vendim do të kujdeset departamenti i administratës dhe i njëjti hynë në fuqi menjëherë.

Ndryshe dr.Abdylatif Latifi për një kohë të gjatë ka udhëhequr komitetin për shëndetësi në kuadër të Asamblesë Komunale dhe vije nga PDK-ja./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).