AAK: Problemet e brendshme assesi nuk guxojnë të reflektojnë në institucionet e Komunës

Gjilan – Shtyrja e seancës së Kuvendit Komunal në Gjilan për të satën herë, ku do të duhej të raportonte kryetari i Komunës para kuvendarëve për punën 6 mujore të tij, tregon mungesë serioziteti në punë dhe mungesë respekti për institucionin thuhet në reagimin e degës së AAK-së në Gjilan.

“Problemet e brendshme assesi nuk guxojnë të reflektojnë në institucionet e Komunës.
I bëjmë thirrje kryesuesit të Kuvendit që sa më parë të thirret seanca, të mos ketë shtyerje në mënyrë që t’i kryejmë detyrat që kemi në raport me qytetarët. Mosmarrëveshjet mbani për vete, Kuvendi ka punën e vet dhe duhet vepruar pa u ndikuar nga agjenda e telashe brenda partive në koalicion” përfundon reagimi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS