67 vjeçarja, përdhunohet dhe mbytet nga fqinji i saj

Një gjyshe është përdhunuar brutalisht dy herë dhe është vrarë nga fqinji i tij i afërt i cili ishte i fiksuar pas pamjeve porno qe kishte shikuar.

Irene Lawless, 67 vjeçar, u vendos përmes një prove të tmerrshme nga Darren Jackson i cili kaloi ditët e tij duke shikuar pornografi në internet.

Jackson, 26 vjeçar, kishte hyrë në shtëpinë e znj. Lawless në orët e hershme të mëngjesit duke e sulmuar atë ndërsa ajo flinte.
Ai e përdhunoi atë dhe pastaj e kishte mbytur, duke e lënë trupin e saj lakuriq ndërmjet shtratit të saj dhe murit.

Jackson pastaj i mori kuletën dhe çelësat e makinës së saj, duke tentuar që të shpëtoj duke u larguar.

Pas marrjes së parave, ai e gjuan çantën e saj tek një vazo me lule në oborrin e viktimës së tij.

Ai u arrestua vetëm 5 orë më vonë pasi fqinjët e zbuluan trupin e gjyshes.

Policia kishte kontrolluar shtëpinë e tij, ku dhe kanë gjetur një interesim të madh të tij në faqet e internetit që kanë të bëjnë me përdhunim, gra të moshuara, seks oral me forcë, dhe seks me femra duke fjetur.

Jackson nga fshati Llanllëni, Carmarthenshire në Britani të Madhe, pranoi vrasjen dhe dy akuzat për përdhunim, ai më herët kishte kryer veprime të vogla joligjore.

Gjyqtari, Jacksonit i tha: “Për shkak të mendjes tuaj të deformuar dhe të çoroditur, do të kaloni gjithë jetën tuaj në burg, shumë do të thonë se ju keni merituar një dënim edhe më të madh”.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).